SVATBY

Jsem ta pravá fotografka pro váš svatební den?

Přečtěte si krátké povídání o tom, jak přistupuji ke svatebnímu focení. 

Svatby jsou pro mě srdeční záležitostí. Uvědomuji si, jakou zodpovědnost s sebou člověk nese, když má za úkol zdokumentovat svatební den. A dle toho přistupuji ke svým zákazníkům. Nefotím 50 svateb ročně. Na každou sezónu si beru maximálně 13 - 15 svateb, abych se každé zákaznici mohla věnovat s maximální péčí. Abych ji byla nápomocna nejen ve svatební den, ale i během příprav. Zakládám si na vzájemné důvěře a na tom, abychom byly přístupem ke svatbě na stejné vlně. 

Svatby se snažím fotit tou nejpřirozenější formou. Samozřejmě, že zákazníkům při párovém focení pomáhám s pózováním, ale určitě je nestavím do nějakých násilných póz, ve kterých by se necítili dobře. Spíš se je snažím dostat do rozpoložení, ve kterém se uvolní a já budu moci nachytat přirozené portréty plné vzájemné lásky. Určitě se nebojte, že byste to nedokázali také. Ještě se mi to u žádné z nevěst nestalo. :)

Ke svatebnímu dni přistupuji jako k focení reportáže. Nenosím šaty na zahradu ani nearanžuji prstýnky do mechu. Pokud šaty visí na klice od šatny, klidně je tak vyfotím. Jen tak si při prohlížení fotek vybavíte, jaký váš den skutečně byl. :) Snažím se o ucelený příběh, který odvypráví váš den bez jediné řádky slov. Střídám celky s drobnými detaily, na které při celodenním shonu snadno zapomenete. 

Pokud je potřeba, jsem vám po celý den oporou. Upravím vlasy, šaty, odnesu kytku, donesu drink... Nesedím v koutě s mobilem. Snažím se začlenit mezi hosty, aby se při následném focení necítili nervózně. To však neznamená, že je nějak organizuji. Do děje vašeho dne se nesnažím nijak zasahovat. Snažím se nenápadně fotit všechny hosty tak, abych je zachytila v přirozených momentech. Jak se mi to daří, už nechám posoudit vás. :) 

Cítím se dobře ve společnosti lidí, která má smysl pro humor, kde panují přátelské vztahy a kde se nezhroutí svět, když se něco nepovede podle představ. :) Raději fotím menší svatby do 60 lidí, protože na těch mám prostor vytvořit vzpomínku každému z hostů. 

Jako svatební fotografka funguji převážně v okolí Znojma a Třebíče, ale pokud se berete na zajímavém místě, určitě se mě nebojte oslovit. Ráda si rozšířím obzory a dorazím za vámi. :) Pokud chcete vidět více fotografií, sledujte mě na mém Facebooku a Instagramu. Pokud vás zajímá, jak vypadá celá svatební reportáž, neváhejte mi napsat o ukázku kompletního alba. :)

Co vědět před svatbou?

Odpovědi na nejčastější otázky.

Kolik stojí nafocení svatby?

Ceník se svatebními balíčky vám ráda zašlu emailem. Stačí využít formuláře níže nebo napsat na info@ivanasoukupova.cz.

Jak dlouho dopředu si mám svatbu rezervovat?

Ideální je alespoň rok dopředu. Ale při troše štěstí chytnete volný termín i pár měsíců před svatbou.

Musíme se před svatbou sejít?

Nemusíme nic, ale je to lepší. Navzájem se poznáme a na svatbě už se můžeme naplno věnovat jen focení.

Co si na předsvatební schůzku připravit?

Budu od vás chtít vědět počet hostů, přibližný harmonogram, kde a jak dlouho se bude fotit.

Kolik fotek dostaneme?

Počet fotek není omezený. Čím více se budete bavit, tím víc momentek dostanete. :) Jsem toho názoru, že je škoda vyhodit každou dobrou fotku jen proto, že překračuje limit. Obvykle odevzdávám ze svatby 400 - 700 fotek v závislosti na délce focení. 


Za jak dlouho fotky dostaneme?

Doba dodání svatebních fotek je 5 týdnů. Fotky dodávám na skleněném USB v ručně dělané krabičce, u nejdražšího balíčku pak formou setu fotoknihy a bookletu.

Kdy budeme platit?

Fotografie zaplatíte až při samotném předání. Před svatbou budu chtít symbolickou zálohu 1000 Kč. 

Můžeme si sami rozhodnout o zveřejnění fotek?

Soukromí zákazníků je pro mě naprostá priorita. Pokud chci nějaké fotky zveřejnit na svých stránkách, vždy se předem ptám a rozhodnutí nechávám plně na vás. 

Máte rozhodnuto?

Pokud vás tato stránka přesvědčila, že jsem pro vaši svatbu ta pravá, stačí vyplnit jednoduchý formulář a já se co nejdříve ozvu. :)


svatební fotograf Znojmo | svatební fotograf Třebíč | svatební fotografka jižní Morava | svatební fotografka Vysočina